“Bo‘lajak olim” startap loyihalar tanlovining dastlabki bosqichidan muvaffaqiyatli o‘tgan talabgorlar uchun tanlov komissiyasi bosqichida “Demo-day” tadbiri tashkil etildi.
Unda 13 ta startap loyihaning ishchi taqdimoti tashkil etilib, tanlov komissiyasi tomonidan nizomda belgilangan mezonlariga asosan baholandi.
Shuningdek mazkur tadbirga, akseleratsiya markazlari, xorijiy kompaniya hamda biznes soha vakillari, venchur fondlar shuningdek, investorlardan iborat jami 18 ta tashkilotlar jalb qilindi.
Tanlovning ushbu bosqichida 287 ta startap loyiha tanlov komissiyasi tomonidan yanvar, fevral oylari davomida ko‘rib chiqilishi rejalashtirilgan.
Tadbir davomida “Bo‘lajak olim” tanlovi doirasida “Ayollar biznesi uchun birinchi qadam” ilmiy g‘oyalar tanlovida g‘olib deb topilganlarga sertifikatlar topshirildi.
Maʼlumot o‘rnida, “Bo‘lajak olim” tanlovi Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan 2024-yilning 15-iyulidan 30-avgustiga qadar “Bo‘lajak olim” ilmiy g‘oyalar tanlovi, “Bo‘lajak olim” startap loyihalar tanlovi, “Ayollar biznesi uchun birinchi qadam” ilmiy g‘oyalar tanlovi va “Ayollar biznesi uchun birinchi qadam” startap loyihalar tanlovi kabi 4 ta yo‘nalishda tashkil etilgan edi.

For applicants who successfully passed the preliminary stage of the Future Scientist startup project competition, a demo day event was organized at the stage of the selection committee.
A working presentation of the project of 13 startups was organized there, which were evaluated by the competition committee according to the criteria established by the charter.
The event was also attended by a total of 18 organizations consisting of acceleration centers, representatives of foreign companies and business circles, venture funds and investors.
At this stage of the competition, 287 startup projects are planned to be reviewed by the competition committee during January and February.
During the event, certificates were awarded to the winners of the scientific ideas competition ”the first step in women's business“ within the framework of the ”future scientist" competition.
Instead of information, the "future scientist“ competition is held by the Agency for Innovative Development from July 15 to August 30, 2024, as part of events such as the ”future Scientist“ scientific ideas competition, the ”future scientist“ startup project competition, the ”first step for women's business“ scientific ideas competition and the ”first The step for women's business was organized into 4 directions.