2026-yil 9-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda UNCTAD hamkorligida amalga oshirilayotgan loyiha doirasida UNCTAD vakillari va mustaqil baholovchi ekspertlar Yashnobod innovatsiya texnoparkiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida UNCTADning mustaqil tashqi baholovchisi Aitor Perez hamda UNCTAD Mustaqil baholash bo‘limi boshlig‘i Nishta Keeble Texnopark rahbariyati bilan uchrashib, Texnopark faoliyati, rezident korxonalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, innovatsion infratuzilma hamda amalga oshirilayotgan istiqbolli loyihalar bilan tanishdilar.
Shuningdek, mehmonlar Texnopark hududidagi innovatsion mahsulotlar ko‘rgazmasi va rezident korxonalarning ishlab chiqarish maydonlarini ko‘zdan kechirdilar. Tashrif yakunida UNCTAD vakillarining savollariga batafsil javob berilib, o‘zaro fikr almashildi.

🌐 Представители ЮНКТАД (UNCTAD) посетили инновационный технопарк «Яшнобод».
9 июля 2026 года в рамках проекта, реализуемого совместно Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан и ЮНКТАД (UNCTAD), представители ЮНКТАД и независимые эксперты по оценке посетили инновационный технопарк «Яшнобод».
В ходе визита независимый внешний оценщик ЮНКТАД Айтор Перес и руководитель Отдела независимой оценки ЮНКТАД Ништа Кибл встретились с руководством технопарка. Гостям была представлена информация о деятельности технопарка, условиях, созданных для компаний-резидентов, инновационной инфраструктуре, а также о перспективных проектах, реализуемых на его территории.
Кроме того, делегация ознакомилась с выставкой инновационной продукции и посетила производственные площадки компаний-резидентов технопарка. По завершении визита представители ЮНКТАД получили подробные ответы на интересующие вопросы и обменялись мнениями с руководством технопарка.