“Yashnobod” Innovatsion texnoparki va “O‘zbekekspertiza” AJ o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida Memorandum imzolandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 14-martdagi PQ–126-sonli qaroridanazarda tutilgan vazifalarni amalga oshirish doirasida, shuningdek, 2017-yil 5-iyundagi PF–5068-sonli Farmoni va Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 5-iyuldagi 468-sonli Qaroriga muvofiq, “O‘zbekekspertiza” AJ va “Yashnobod” Innovatsion texnoparki o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida Memorandum imzolandi. Ushbu Memorandum yuqori texnologiyalar sohasidagi tadbirkorlik tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, texnologik ishlanmalarni sanoatlashtirish va tijoratlashtirish jarayonlariga ko‘maklashish hamda yaratilgan texno-makonda yangi rezidentlarni faol jalb etish masalalari bo‘yicha tizimli hamkorlikni rivojlantirishga asos bo‘ladi.

Подписан Меморандум о взаимопонимании между инновационным технопарком” яшнабод “и АО” Узбекэкспертиза".
В постановлении Президента Республики Узбекистан от 14 марта 2024 года № пп-126 (https://lex.uz/uz/docs/-6838934) в рамках реализации предусмотренных задач, а также в соответствии с постановлением ПФ–5068 от 5 июня 2017 г. (https://lex.uz/docs/-3227414?ONDATE=13.06.2017%2000) и к постановлению Кабинета министров № 468 от 5 июля 2017 г. (https://lex.uz/uz/docs/-3258031) в соответствии с, Подписан Меморандум о взаимопонимании между АО” узбекэкспертиза “и инновационным технопарком” Яшнабод". Данный меморандум станет основой для развития системного сотрудничества по вопросам поддержки предпринимательских инициатив в сфере высоких технологий, содействия процессам индустриализации и коммерциализации технологических разработок и активного привлечения новых резидентов в созданное технопространство.