“Yashnobod” Innovatsion texnoparki va “O‘zbekekspertiza” AJ o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida Memorandum imzolandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 14-martdagi PQ–126-sonli qaroridanazarda tutilgan vazifalarni amalga oshirish doirasida, shuningdek, 2017-yil 5-iyundagi PF–5068-sonli Farmoni va Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 5-iyuldagi 468-sonli Qaroriga muvofiq, “O‘zbekekspertiza” AJ va “Yashnobod” Innovatsion texnoparki o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida Memorandum imzolandi. Ushbu Memorandum yuqori texnologiyalar sohasidagi tadbirkorlik tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, texnologik ishlanmalarni sanoatlashtirish va tijoratlashtirish jarayonlariga ko‘maklashish hamda yaratilgan texno-makonda yangi rezidentlarni faol jalb etish masalalari bo‘yicha tizimli hamkorlikni rivojlantirishga asos bo‘ladi.

A memorandum of understanding was signed between the Yashnabod Innovation Technology Park and Uzbekexpertiza JSC.
In the resolution of the president of the Republic of Uzbekistan dated March 14, 2024 PQ-126 (. https://lex.uz/uz/docs/-6838934) as part of the implementation of the tasks provided for, as well as Decree No. PF-5068 of June 5, 2017 (. https://lex.uz/docs/-3227414?ONDATE=13.06.2017%2000) and Cabinet Resolution 468 of 5 July 2017 (. https://lex.uz/uz/docs/-3258031) a Memorandum of understanding was signed between OJSC Uzbekekspertiza and innovative Technopark Yashnabad. This Memorandum provides the basis for the development of systematic cooperation on the issues of supporting entrepreneurial initiatives in the field of high technologies, promoting the processes of industrialization and commercialization of technological developments, and actively attracting new residents in the created techno-space.